Otro vietu Madonas un Varakļānu novadu fizikas 73. olimpiādē

3. feb. 2023, Nav komentāru
ieguvis Kusas pamatskolas 9.klases skolēns Ludvigs Sidrevics. Apsveicam Ludvigu un sakām paldies arī viņa fizikas skolotājam Andrim Jansonam!

A.SārsGrāmata "Tu esi Latvijas dārgums"

16. jan. 2023, Nav komentāru
Tikko ir iznākusi iepriekšējā gada radošo darbu konkursa  grāmata "Tu esi Latvijas dārgums", tā pieejama arī elektroniskā versijā  https://valoda.lv/wp-content/uploads/2022/12/Tu-esi-Latvijas-d%C4%81rgums_-2.pdf Šī konkursa laureāts bija Reinis Bulders, bet grāmatā publicēti veseli 6 Kusas skolas audzēkņu darbi - Reiņa Buldera darbs par savu vecotēvu, Meldras Drevinskas atmiņas par Leļļu muzeju Preiļos, Evijas Muraško darbs par Gaiziņkalnu, Loretas Lazdiņas pārdomas par Latvijas gadalaikiem, Valtera Krūmiņa pasaka par četriem Latvijas novadiem un Sabīnes Bērtiņas darbs par Dainu skapi. Drīzumā gramatas skolēniem tiks atsūtītas. Priecājamies un lepojamies!

Ilona SāreAr teicamiem panākumiem sacensībās "Ziemas balva"

12. dec. 2022, Nav komentāru
10.12. Baložos startēja Kusas pamatskolas velodrošības entuziasti. Pārliecinošu 1.vietu V12 grupā, kā arī absolūtajā vērtējumā visu 68 dalībnieku konkurencē izcīnīja Augusts Sidrevics. Par 2.vietu uz goda pjedestāla kāpa arī Ervīns Fridrihsons (V12) un Anete Zālīte (S12). Savam vecumam (7 gadi) izcilu rezultātu sasniedza visjaunākā sacensību dalībniece Keita Leiduma, kura konkurencē ar 2 gadus vecākiem bērniem ieguva 4.vietu S9 grupā, bet absolūtajā vērtējumā bija 33.vietā. Apsveicam! Gaidīsim sacensību 2023. gada sezonu!

A.SārsAr panākumiem Madonas novada skolu orientēšanās sacensībās

14. okt. 2022, Nav komentāru
06.10. startēja  Kusas pamatskolas skolēni. No 23 mūsu skolas audzēkņiem veiksmīgākie savās vecuma grupās bija: Dāvis Arnolds Blaus (4.kl., 2.vieta D/z), Ieva Zvirgzdiņa (4.kl., 1.vieta D/m),  Kārlis Rudzītis (7.kl., 3.vieta B/z), Lorita Ūdre (8.kl., 4.vieta B/m), Augusts Sidrevics (6.kl., 5.vieta C/z) un Emīlija Blaua (4.klase, 6.vieta D/m).

Komandu vērtējumā 1.vieta D/m meitenēm, 2.vieta C/z un B/z  zēniem,  Apsveicam!

A.SārsAugustam Sidrevicam sudraba medaļa Eiropas sacensībās!

26. sep. 2022, Nav komentāru
Jauno ceļu satiksmes dalībnieku Eiropas sacensībās, kas aizvadītās nedēļas nogalē norisinājās Horvātijā, Latvijas komanda ar Kusas pamatskolas 6.klases skolēnu A.Sidrevicu sastāvā izcīnījusi sudraba medaļas. Apsveicam un gaidām mājās no tālā ceļojuma! Skat. attēlu bilžu arhīvā!

A.Sārs

Skaļās lasīšanas reģionālajā kārtā

7. jūn. 2022, Nav komentāru

Madonā 03.06. teicami uzstājās Kusas pamatskolas 6.klases skolēns Marsels Liepiņš. Neskatoties uz milzīgo uztraukumu, uzstājoties lielas auditorijas priekšā, Marsels apliecināja savu lasītāja un improvizatora talantu. Par Dž.Roulingas (viņa ir arī populārās Harija Potera grāmatu sērijas autore) "Ziemassvētku Cūks" fragmenta lasījumu Marsels žūrijas vērtējumā ieguva 2.vietu. Apsveicam!

A.Sārs


Ar teicamiem panākumiem Jauno satiksmes dalībnieku finālā

3. jūn. 2022, Nav komentāru
01.06. Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē startēja 7 Kusas pamatskolas 3.-5.klases audzēkņi, kuri uzvarēja vienīgajā komandu sacensībā Rīgas motormuzejā. Izmantojot Ervīna Fridrihsona mobilo tālruni, viņi parādīja izcilas prasmes muzeja sagatavotajā interaktīvajā spēlē un 27 komandu konkurencē sasniedza visātrāko rezultātu. Balvā iegūts apmaksāts "Tarzāna " atrakciju trases apmeklējums. Arī individuālajā vērtējumā lielisks sasniegums: Ieva  Zvirgzdiņa jaunākās grupas meiteņu vērtējumā ieguva 3.vietu,  bet Augusts Sidrevics un Ervīns Fridrihsons attiecīgi 4. un 5.vietu starp vecākās grupas zēniem. Visi trīs minētie skolēni absolūtajā kopvērtējumā iekļuva starp 10 labākajiem zēniem un meitenēm, kuri vasarā tiks aicināti uz valsts izlases kandidātu treniņnometni, lai atlasītu 4 braucējus (2 zēni  un 2 meitenes) uz Eiropas sacensībām Horvātijā.  Apsveicam un vēlam mūsu skolēniem izmantot iespēju!  Vēl Rīgā startēja arī Emīlija Blaua, Anete Zālīte, Kristiāns Gercēns un Valters Krūmiņš. 5.klases skolēniem šis ir pēdējais sacensību gads, pārējiem būs atkārtotas iespējas. Šeit video par sacensībām (https://youtu.be/aUMkMlgbveE)

A.Sārs


Novada sākumskolas ERUDĪTU konkursā lieliski panākumi

3. apr. 2022, Nav komentāru
3.klases skolniecei IEVAI ZVIRGZDIŅAI, kurai 16 dalībnieku konkurencē izdevās iegūt 2.vietu!

Pirmo reizi konkursā bija iekļauti jautājumi no 5 mācību priekšmetiem-latviešu valodas, matemātikas, angļu valodas, sociālajām zinībām un dabaszinībām. Ievas erudīcija parādīja, ka tikt ar to galā ir iespējams! Apsveicam!

Vita Frīdvalde, 3.klases audzinātāja


Teicamus panākumus "Baložu velodrošības 2022" sacensību

2. apr. 2022, Nav komentāru
otrajā posmā 02.04. guva Kusas pamatskolas skolēni, kuri 4 reizes kāpa uz goda pjedestāla. Pārliecinoši V12 grupā, kā arī absolūtajā vērtējumā uzvarēja Augusts Sidrevics (skat. foto bilžu arhīvā!), bet V11 grupā labākais bija Reinis Bulders. Meitenēm S12 grupā 3.vietu ieguva Anete Zālīte, bet S10 grupā 3.vietā- Ieva Zvirgzdiņa. Apsveicam! Nākamais posms notiks 7.maijā.

A.Sārs


Teicamu sniegumu sacensībās "Baložu velodrošība 2022"

6. mar. 2022, Nav komentāru
pirmajā posmā 5.03. parādīja Kusas pamatskolas 5.klases skolēns Augusts Sidrevics, kurš ne tikai pārliecinoši uzvarēja V12 grupā, bet arī sasniedza absolūti augstāko rezultātu visu dalībnieku kopējā vērtējumā. Apsveicam!

Sacensības norisinājās klātienē pēc divu gadu pārtraukuma sakarā ar COVID izraisīto krīzi, un tajās piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieku no aktīvākajām Latvijas skolām. No Kusas pamatskolas piedalījās 6 skolēni. Nākamais sacensību posms notiks 02.04., un tam var gatavoties 3.-5. klases skolēni.

A.Sārs


Laureāts konkursā "Tu esi Latvijas dārgums"

23. feb. 2022, Nav komentāru
21. februārī, Starptautiskās Dzimtās valodas dienā, tika paziņoti radošo darbu konkursa "Tu esi Latvijas dārgums" laureāti. To vidū 1.-4. klašu grupā arī mūsējais - ceturtklasnieks Reinis Bulders, kurš rakstīja darbu par savu vectēvu. Priecājamies un apsveicam!

Vairāk informācijas: https://valoda.lv/noskaidroti-skolenu-radoso-darbu-konkursa-tu-esi-latvijas-dargums-uzvaretaji/Teicamus panākumus attālinātajās velodrošības sacensībās

8. nov. 2021, Nav komentāru
"Baložu velodrošība 2021" guvuši Kusas pamatskolas skolēni Markuss Drozds un Raivis Šķesters, kuri 15.10. notikušajās 4.posma sacensībās ieguva 2. vietu V11 grupā (Markuss) un 3.vietu V10 grupā (Raivis), apsveicam! Jāatzīmē, ka Markusam tas ir atkārtots panākums- arī pirmajā posmā martā   viņš bija otrais. Izdevība turpināt veiksmīgos startus būs jau pēc dažām dienām, 12.11., kad notiks pēdējais, 5.sacensību posms. Sacensībām var pieteikties jebkurš 2009.-2012.g. dzimušais skolēns, aizpildot on-line pieteikuma anketu (www. velodrosiba.lv). līdz 11.11. plkst.22.00.

A.Sārs


Madonas novada skolu orientēšanās sacensībās

21. sep. 2021, Nav komentāru
17.septembrī ar teicamiem panākumiem startēja Kusas pamatskolas skolēni. Komandu ieskaitē mājās tika pārvesti 5 kausi par godalgotām vietām: 2.vieta B grupā gan zēniem, gan meitenēm, C grupā 1.vieta zēniem, 3.vieta meitenēm, kā arī D grupā 1.vieta zēniem. Individuāli 2.vietu un medaļu D grupā izcīnīja Marsels Liepiņš. No pārējiem individuālajiem rezultātiem atzīmēsim Kārļa Rudzīša, Mario Stroda un Raivja Sķestera 4.vietas, kā arī Evijas Muraško 5.vietu un Loretas Ilondas Lazdiņas, Augusta Sidrevica un Anetes Zālītes 6.vietas savās vecuma grupās. Apsveicam! Skat. orientieristu grupas attēlu bilžu arhīvā!

A.Sārs


Teicamus panākumus "Baložu velodrošības" 1.posmā

11. mar. 2021, Nav komentāru
05.03. sasnieguši Kusas pamatskolas VS 11-12 grupas zēni Raivis Markuss Drozds un Nauris Briedis, kuri 33 dalībnieku konkurencē izcīnīja attiecīgi 2. un 3.vietu. Apsveicam un vēlam turpmākus panākumus! Nākamais sacensību posms notiks 26.martā. Pieteikšanās www.velodrosiba.lv. Turpat atrodams sacensību nolikums. Atgādinu, ka sacensības norisinās attālināti. Tajās ierobežotā laikā jārisina ceļu satiksmes drošības, pirmās palīdzības un velosipēdu tehniskās uzbūves uzdevumi.

A.Sārs


Ar uzvaru pirmajā kārtā

1. mar. 2021, Nav komentāru
attālināto Madonas novada jaunatnes dambretes turnīru 27.02. uzsākusi 2.klases skolniece Adele Kaceviča, kura  2011.-2012.g. dzimušo meiteņu iesācēju grupā izcīnīja 4,5 punktus no 5 iespējamajiem. Apsveicam un vēlam veiksmi sacensību turpinājumā!

A.Sārs


Atzinība Laimai Zālītei

28. feb. 2021, Nav komentāru
Dzimtās valodas diena 21. februārī šogad atkal pienāca ar priecīgu ziņu -  Latviešu valodas aģentūras rīkotajā radošo darbu konkursā laureātu sarakstā godam vietu nopelnījusi Kusas pamatskolas sestklasniece Laima Zālīte, uzrakstot izjustu un emocionālu domrakstu par tematu "Mans grāmatplaukta stāsts". Konkursā skolā piedalījās visi 6.-9. klašu audzēkņi, uz Rīgu tika nosūtīti arī Emīla Vageļa un Samantas Vankinas domraksts. Apsveicam dalībniekus un laureāti!
Latviešu valodas skolotāja Ilona Sāre


Jaunatnes dambretes čempionāta kopvērtējumā

25. mai. 2020, Nav komentāru
A grupas meitenēm uzvarēja Adele Kaceviča . 4.vietā šajā vecuma grupā Ieva Zvirgzdiņa ar vienādu punktu summu kā 3.vietas ieguvējai. B grupā zēniem 3.vietu ieguva Valters Krūmiņš ar vienādu punktu summu kā 2.vietas ieguvējam. Saskaņā ar sacensību nolikumu kopvērtējuma pirmo sešu vietu ieguvēji saņems medaļas, bet pirmās trīs vietas- piemiņas kausus. Apbalvojumus skolēniem pasniegs nākamās sezonas sākumā. Apsveicam mūsu uzvarētājus!

A.Sārs

Aizvadīts jaunās "Baložu velodrošības" sacensību sezonas pirmais posms,

10. mar. 2020, Nav komentāru
kurā startēja 8 Kusas pamatskolas skolēni. Spraigā konkurencē ar Baložu vidusskolas un Lietuvas valstsvienības dalībniekiem teicamus panākumus guva Ludvigs Sidrevics- (1.vieta V10 grupā) un Lorita Ūdre (3.vieta S12 grupā). Apsveicam! Nākamais sacensību posms notiks 4.aprīlī.

A.Sārs
Trešo vietu Madonas novada matemātikas olimpiādē

21. feb. 2020, Nav komentāru  

ieguvis Kusas pamatskolas 6.klases skolēns Ludvigs Sidrevics. Apsveicam!

A.SārsLaureāta nosaukumu Latviešu valodas aģentūras konkursā


5. feb. 2020, Nav komentāru  
"Izstāsti man savu sapni!" 5.-9. klašu grupā ieguvis Kusas pamatskolas skolēns Agnis Rubenis. Apsveicam! Jāpiebilst, ka minēto klašu grupā no 394 konkursam iesūtītajiem domrakstiem šādu atzinību izpelnījušies 18 darbu autori. Konkursa noslēguma ceremonija notiks 21.02. Rīgas Latviešu biedrības namā. Foto no pasākuma skatīt šeit: https://valoda.lv/dzimtas-valodas-diena-fotografijas-4/
A.SārsTrešo vietu Madonas novada 9.klases fizikas olimpiādē

3. feb. 2020, Nav komentāru  

ieguvis Kusas pamatskolas skolēns Oskars Jansons. Apsveicam! Jāpiezīmē, ka pirmā vieta šajā olimpiādē netika piešķirta, bet otrās vietas ieguvējs Oskaru apsteidza par 0,5 punktiem.
A.Sārs


Konkursa "Gribu būt mobils!" pusfinālā 28.01. Kusā

28. jan. 2020, Nav komentāru  
startēja 10 labākās Gulbenes reģiona komandas pēc neklātienes sacensību rezultātiem. Kusas pamatskolas komanda "KUSA-67" pusfinālā saņēma žūrijas augstāko (maksimālo) vērtējumu par mājas darbu "Kusas Cinevilla", kā arī teicami veica ceļazīmju uzstādīšanu maketā, bet ne tik veiksmīgi sniedza atbildes uz testa jautājumiem. Rezultātā -trešā vieta, piekāpjoties divām komandām no Strautiņu pamatskolas. Jāpiebilst, ka mūsējie bija jaunākie sacensību dalībnieki, jo komandās varēja startēt 6.-8.klases skolēni. ApsveicamLudvigu (kapteinis), Sabīni, Eviju un Saniju ar sasniegto rezultātu un novēlam sekmes turpmākos konkursos! Skat. attēlu "Bilžu arhīvā"!
A.SārsJaunatnes dambretes čempionāta 5.kārtā Madonā

28. jan. 2020, Nav komentāru  

24.01. teicami startēja Adele Kaceviča, kura A grupā uzvarēja ar iegūtajiem 10 punktiem  no 14 iespējamajiem. Veiksmīgi spēlēja arī B grupas zēni: Valters Krūmiņš ar 9 punktiem ierindojās dalītā 4.-5.vietā, bet Marsels Liepiņš ar 8 punktiem- dalītā 6.-8.vietā. Apsveicam!
A.Sārs

Latviešu valodas aģentūras izdotajā skolēnu radošo darbu gadagrāmatā

6. jan. 2020, Nav komentāru  

iekļuvuši 5 Kusas pamatskolas skolēnu rakstītie domraksti.  Marta Sīmane, Anete Romuļa, Oskars Jansons, Kaspars Miklašonoks, Semija Ozoliņa 6.janvārī katrs saņēma savu grāmatas eksemplāru. Apsveicam!
A.Sārs

2.vietu Madonas novada vēstures olimpiādē

6. jan. 2020, Nav komentāru  

ieguvusi 9.klases skolniece Anete Romuļa. Apsveicam!
A.Sārs

14.12. aizvadīts jaunatnes dambretes čempionāta pirmā pusgada fināls,

16. dec. 2019, Nav komentāru  

kurā teicamus panākumus guva vairāki Kusas pamatskolas audzēkņi. Meiteņu jaunākajā Cerību grupā kausu par uzvaru ieguva Adele Kaceviča, bet medaļu par trešo vietu- Ieva Zvirgzdiņa. Zēniem Iesācēju grupā sudraba medaļu par otro vietu saņēma Valters Krūmiņš. Apsveicam!
A.Sārs


Lieliski panākumi SMU tirdziņā CITS BAZĀRS Madonā

15. dec. 2019, Nav komentāru  

13.decembrī Madonā norisinājās JA Latvia skolēnu mācību uzņēmumu reģionālais tirdziņš CITS BAZĀRS, kurā starp 60 SMU( skolēnu mācību uzņēmumiem) bija arī mūsējie:

1) SMU "RIT"-Krišjānis un Mārtiņš Putniņi

2) SMU "Koka darbi"Augusts Sidrevics un Valters Krūmiņš
3) SMU "Kopā zaļāk!"Evija Muraško.
Bez tā, ka bija jāreklamē prece un jāpiesaista pircēji, žūrija 6 nominācijās izvērtēja SMU.
Pamatskolas grupā nomināciju "Uz zināšanām balstīts uzņēmums" ieguva SMU "Koka darbi", jo pārliecinoši un ar demonstrēšanu piedāvāja rotaļlietu "Vilciņš"!
Apdrošināšanas kompānija Balta par savu simpātiju arī atzina SMU "Koka darbi", jo uzņēmums pārsteidza ar smalkiem, diegu izrotātiem eglīšu dekoriem.
Simpātiju balvu ieguva arī SMU "RIT" no Izglītības nodaļas pārstāvjiem, jo uzņēmums piedāvāja ko atšķirīgu un unikālu-kukaiņu mājiņas.
Skolēnu mācību uzņēmumu darbs neapstāsies un turpināsies, jo pavasarī būs iespēja piedalīties vēl vairākos tirdziņos.
skolotāja, SMU konsultante Vita Frīdvalde


Ar sacensībām "Ziemas balva" 14.decembrī

15. dec. 2019, Nav komentāru  

noslēgusies Latvijas individuālo velodrošības sacensību sezona Baložos. Sīvā konkurencē uzvaru vecākajā V12 grupā izcīnīja Ludvigs Sidrevics, bet jaunākajā V9 grupā trešo vietu- Augusts Sidrevics. Soli no goda pjedestāla palika mūsu meitenes: 4. vieta Sanijai Kruglovai S12 grupā un Loritai Ūdrei  S11 grupā.  Apsveicam! 
A.Sārs


Atzinības Blaumaņa literāro darbu konkursā

13. dec. 2019, Nav komentāru  

7. decembrī Ērgļos notika 15. Blaumaņa konkursa noslēguma pasākums. Atzinību par iedziļināšanos Blaumaņa daiļradē saņēma Anete Annija Romuļa (9.kl.), bet atzinību par oriģinalitāti - Viesturs Priednieks (9.kl.). Apsveicam!
I. Sāre


Radošo darbu konkursā "LATVIJAS ARMIJAI 100",

9. dec. 2019, Nav komentāru  

ko organizēja Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, ar aktīvu līdzdalību izcēlās Kusas pamatskolas skolēni. Atzinību šajā konkursā par literārās jaunrades darbu saņēma Madara un Kārlis Pūce- Freiji, bet 3.vietu zīmējumu konkursā ieguva Roberts Krūmiņš. Apsveicam!
A.Sārs

Noslēgusies konkursa "Gribu būt mobils!" neklātienes kārta,

6. dec. 2019, Nav komentāru  

kurā teicamu rezultātu sasniedza Kusas pamatskolas komanda "KUSA-67" ( L.Sidrevics, S.Kruglova, E.Muraško, S.Bērtiņa) - Gulbenes reģiona 38 komandu konkurencē iegūta 7.vieta un ielūgums uz konkursa otro kārtu. Tā norisināsies klātienē mūsu skolas sporta zālē 2020.g.28.janvārī. Apsveicam mūsējos un vēlam veiksmi konkursa turpinājumā!
A.Sārs

Teicamus panākumus "Baložu velodrošības " sacensību

24. nov. 2019, Nav komentāru  

5.posmā 23.11. guva brāļi SidreviciLudvigam 2.vieta V12 grupā, bet Augustam- 2.vieta V9 grupā.  Sanija Kruglova izcīnīja 3.vietu S12 grupā. Apsveicam! Pēdējās gada sacensības Baložos notiks 14.12.- "Ziemas balva".
A.Sārs

Aizvadīta Madonas novada jaunatnes dambretes čempionāta otrā kārta,

10. nov. 2019, Nav komentāru  

9.novembrī, kurā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits- 87 spēlētāji, tajā skaitā 14- no Kusas pamatskolas. Visveiksmīgāk startēja Adele Kaceviča,  kura otro posmu pēc kārtas uzvarēja Cerību A grupā., bet 3.vietu tajā pašā grupā ieņēma Ieva Zvirgzdiņa. Apsveicam!  No pārējiem Kusas jaunajiem dambretistiem atzīmēsim Valteru Krūmiņu (iesācēju B grupā dalīta 4.-6.vieta) un Aneti Zālīti (iesācēju B grupā 5.vieta). Nākamais sacensību posms notiks pavisam drīz- 23.novembrī. 
A.Sārs

"Baložu velodrošības 2019" 4.posma sacensībās

14. okt. 2019, Nav komentāru  

12.10. piedalījās 11 Kusas pamatskolas skolēni. Izcils starts izdevās Augustam Sidrevicam, kurš izcīnīja uzvaru V9 grupā. Otro vietu V12 grupā ieguva Ludvigs Sidrevics. No pārējiem rezultātiem atzīmēsim Sanijas Kruglovas 4.vietu S12 grupā. Šajā posmā kā atsevišķs sacensību elements tika vērtēta lēnbraukšana, kurā Sanija Kruglova ieņēma 2.vietu, bet Ludvigs Sidrevics 3.vietu starp visiem sacensību dalībniekiem. Apsveicam! 
A.Sārs

Novada skolēnu spartakiādes orientēšanas sacensībās

14. okt. 2019, Nav komentāru  

10.10. zelta medaļu D grupā meitenēm ieguva Lāsma Beķere.  Individuāli augstākos rezultātus vēl sasniedza: Laimrota Grunte (5.vieta C grupā), Sabīne Bērtiņa (8.vieta B grupā) un Oskars Jansons (8.vieta B grupā). Komandu ieskaitē 3 vieta  B grupas zēniem ( Oskars Jansons, Aleksis Rubenis, Agnis Rubenis) un C grupas meitenēm ( Laimrota Grunte, Evija Muraško, Samija Vankina). Apsveicam!
A.Sārs


Jaunatnes dambretes čempionāta 1.kārtā

14. okt. 2019, Nav komentāru  

12.10. Kusas pamatskolu pārstāvēja 6 dalībnieki. Teicami startēja jaunākās cerību A grupas meitenes: Adele Kaceviča ierindojās 1.vietā ar 8 punktiem (no 14 iespējamajiem), Ieva Zvirgzdiņa bija 2.vietā ar 7 punktiem. 4.vietā ierindojās Elizabete Kozlovska.  Jaunākajā C grupā meitenēm dalītu 5.-7.vietu ieguvaMeldra Drevinska ar izcīnītiem 6 punktiem, bet šajā pašā vecuma grupā zēniem dalītu 6.-7.vietu ieguva Mārtiņš Zvirgzdiņš ar 7 punktiem. Apsveicam mūsu dambretistus un vēlam veiksmi turnīra nākamajā kārtā 9.novembrī!
A.Sārs


 Biķerniekos- sapnis par Šveici turpinās!


4. jūn. 2019, Nav komentāru  

1. 06. Rīgā,  Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisinājās Latvijas finālsacensības CSDD konkursā "Jauno satiksmes dalībnieku forums", kurā piedalījās 50 meitenes un 50 zēni, tajā skaitā 4 Kusas pamatskolas audzēkņi: Sanija KruglovaLudvigs SidrevicsLorita Ūdre un Maikls Fakss. Jāpiebilst, ka Lorita un Maikls uz finālu tika uzaicināti pēdējā brīdī, jo pirmās kārtas rangā Lorita bija 51.vietā, bet Maikls- 54. Pēc 8 sacensību posmiem tika noskaidroti labākie gan atsevišķi pa dzimšanas gadiem, gan absolūtajā kopvērtējumā. Sanija Kruglova ierindojās 2.vietā starp 2007.g. dzimušajam meitenēm, bet Ludvigs Sidrevics šajā vecuma grupā uzvarēja. Attiecīgi gadu jaunāko dalībnieku grupā Lorita Ūdre ierindojās augstajā 6.vietā. Kopvērtējumā gan Sanijai, gan Ludvigam 3.vieta un stabila vieta starp Latvijas izlases kandidātiem startam Eiropas sacensībās Šveicē, kas notiks septembrī.  Lorita kopvērtējumā 15.vietā,  Maiklam Faksam- 48.vieta. Skat. foto "Bilžu arhīvā"!
A.SārsJauno satiksmes dalībnieku foruma 1.kārtā Madonā

3. mai. 2019, Nav komentāru  

30.04.2019. piedalījās 20 Kusas pamatskolas skolēni. Pirmo gadu šajās sacensībās netiek organizēta komandu sacensība, katrs dalībnieks startē individuāli. Vienlaikus šo sacensību laikā ir iespējams nokārtot velosipēda vadītāja eksāmenu. Šogad tas izdevās Loritai Ūdrei, Loretai LazdiņaiRobertam KrūmiņamMaiklam Faksam un Kristenai Bērziņai. Apsveicam!  Pēc kopējā sacensībās iegūtā  rezultāta  8 mūsu skolēni Vislatvijas rangā šobrīd ieņem vietas starp pirmajiem 50 zēniem (šobrīd 199 dalībnieki) un meitenēm (140 dalībnieces): Sanija Kruglova (1.vieta- 185 punkti no 196), Lorita Ūdre (10.- 156 punkti), Evija Muraško (22.-141 punkts), Loreta Lazdiņa (27.-137 punkti), Kristena Bērziņa (40.-118 punkti), Ludvigs Sidrevics (2.- 187 punkti), Maikls Fakss (10.-168 punkti), Roberts Krūmiņš (26.- 158 punkti). Šīs vietas rangā var mainīties līdz 16.maijam, kad noslēgsies pēdējās foruma 1. kārtas sacensības. Tad arī uzzināsim, vai mūsējie tiks uz 2.kārtu 1.jūnijā Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Turēsim īkšķus par mūsējiem!
A.Sārs


Zelta medaļas sacensību "Baložu velodrošība" pēdējā posmā

29. apr. 2019, Nav komentāru  

27.04.2019. izcīnīja Ludvigs Sidrevics (V12) un Augusts Sidrevics (V9).  Atzīmēsim, ka Ludvigs sanēma arī naudas prēmiju par otro augstāko rezultātu starp visiem zēniem absolūtajā vērtējumā. Speciālās balvas zīmējumu konkursā ieguva Lorita Ūdre un Ervīns Fridrihsons. Pirmo reizi mūžā kādu no sacensību trasēm "pa nullēm" izbrauca Loreta Lazdiņa un Roberts Krūmiņš. Apsveicam!


A.Sārs 

Beidzies Madonas jaunatnes čempionāts dambretē,

29. apr. 2019, Nav komentāru  

kurā ar mainīgām sekmēm piedalījās 8 Kusas pamatskolas skolēni. Sacensību nolikums paredzēja vākt punktus 8 sacensību kārtās, no kurām tiek ieskaitīti 6 labākie rezultāti. Augstāko rezultātu starp Kusas skolēniem sasniedza Valters Krūmiņš, ierindojoties 5.vietā iesācēju grupā. Pavisam šajā grupā bija 22 dalībnieki. Valters tikai 1 punktu atpalika no 4.vietas, bet 2 punktus- no 3. Apsveicam un vēlam attīstīt savas prasmes  nākošajā gadā!

A.Sārs

Teicamu sniegumu Madonas starpnovadu lasīšanas konkursā

26. apr. 2019, Nav komentāru  

25.04.2019. parādīja 2.klases skolēns Marsels Liepiņš, kurš 16 prasmīgāko lasītāju konkurencē izcīnīja 2.vietu. Apsveicam!

A.Sārs

Teicams panākums Madonas starpnovadu vizuālās mākslas olimpiādē

9. apr. 2019, Nav komentāru  

09.04.2019. 8.klases skolniecei Anetei Romuļai, kura 38 dalibnieku konkurencē ieguva pirmo vietu. Augsts sasniegums arī 6.klases skolniecei Ivitai Klaviņai- 3.vieta no 37 dalībniekiem. Apsveicam!

A.Sārs

Teicamus panākumus Latvijas individuālajās velodrošības sacensībās

8. apr. 2019, Nav komentāru  

"Baložu velodrošība 2019" guvuši Kusas pamatskolas skolēni. 2.kārtas sacensībās 06.04.2019. par uzvarētājiem savās vecuma grupās kļuva Augusts Sidrevics (V9) un Ludvigs Sidrevics (V12), bet trešo vietu izcīnīja Sanija Kruglova (S12) un Lorita Ūdre (S11). Apsveicam! Sacensību trešais posms norisināsies 27.aprīlī.

A.Sārs

Atzinību Madonas starpnovadu angļu valodas olimpiādē

8. apr. 2019, Nav komentāru  

03.04.2019. ieguvis 8.klases skolēns Oskars Jansons.  Apsveicam!

A.Sārs

Atzinību vēstures 25.valsts olimpiādē

27. mar. 2019, Nav komentāru  

25.03. ieguvis Mārtiņš Dvēselītis. Apsveicam! Valsts 9.klašu olimpiādes klātienes finālā bija uzaicināti pavisam 75 skolēni. 

A.Sārs

Madonas reģionālajā skolēnu spartakiādē distanču slēpošanā

22. mar. 2019, Nav komentāru  

Smeceres sila trasēs 20.03.2019. piedalījās 7 Kusas pamatskolas skolēni. Lielisku rezultātu jaunākajā grupā meitenēm sasniedza Lāsma Beķere, kura ieguva bronzas medaļu. Apsveicam! Skat attēlu "Bilžu arhīvā"!

A.Sārs

Noslēgusies Vidzemes jauno ģeogrāfu skolas 2018./2019.g.sezona,

20. mar. 2019, Nav komentāru  

kurā notika 5 sacensību kārtas un kopumā piedalījās 168 skolēni no 21 skolas, tajā skaitā 15 vidusskolas un 6 pamatskolas. Kusas pamatskolas 9.klases skolēns Mārtiņš Dvēselītis sasniedza 2.vietu 8.-9.klašu grupā, kā arī 4.vietu absolūtajā kopvērtējumā, bet  8.klases skolēns Oskars Jansons attiecīgi ieņēma 7. un 28.vietu.  Arī skolu kopvērtējumā Kusas pamatskolai teicams sniegums - 8.vieta, kas ir augstākā starp pamatskolām. Apsveicam! 

A.Sārs

"Baložu velodrošība 2019" 1.posmā

4. mar. 2019, Nav komentāru  

02.03. piedalījās 6 Kusas pamatskolas skolēni, no kuriem teicamus rezultātus sasniedza Ludvigs Sidrevics (2.vieta V12), Sanija Kruglova (3.vieta S12) un Lorita Ūdre (4.vieta S11)Apsveicam! Jāpiebilst, ka Latvijas skolēnu konkurencē Ludvigs bija pirmais, Sanija un Lorita- otrās, jo sacensībās piedalījās arī Lietuvas valsts izlases komanda. Skat. attēlus "Bilžu arhīvā"!

A.Sārs

Latvijas skolu ziemas sporta festivālā Ērgļos un Viešūra kalnā

4. mar. 2019, Nav komentāru  

01.-02.03. mūsu skolu ar teicamiem panākumiem pārstāvēja Uģis Beķeris un Klāvs Pļaviņš, izcīnot kopā 3 medaļas: 1 zelta (U.Beķeris- ziemas orientēšanās), 1 sudraba (K.Pļaviņš- ziemas orientēšanās), 1 bronzas (U.Beķeris- distanču slēpošanas kross).  Medaļu kopvērtējumā Kusas pamatskola ierindojās 16.vietā visu skolu kopvertējumā (piedalījās 139 skolas). Apsveicam!

A.Sārs

Domrakstu konkursa "Mans bērnības stāsts" laureāts -

22. feb. 2019, Nav komentāru  

Kaspars Miklašonoks (6.kl.) par darbu "Lielā zivs"21. februārī  saņēma atzinību Dzimtās valodas dienas pasākumā Latvijas Leļļu teātrī . Pasākuma sākumā aktieri lasīja labākos darbus, un Kaspara darbs tika nolasīts kā pirmais, saņemot aplausus. Pasākumā piedalījās arī labākie rakstītāji no 8. klases (Anete, Marta, Oskars) un Kaspara atbalstītāji - vecmāmiņa un klases biedri. Paldies pasākuma rīkotājiem par bagāto dienu - klausoties domrakstus, iepazīstot Leļļu teātra aktierus un aizkulises, noskatoties izrādi "Emīls un Berlīnes zēni", kā arī cienājoties ar gardu maltīti! 

Foto no pasākuma:https://valoda.lv/dzimtas-valodas-dienas-pasakums-fotografijas/ 

I.Sāre

"Vaifija" spēles finālā

10. feb. 2019  

4.klases Mārtiņš Zvirgzdiņš apliecināja savas zināšanas daudzos jautājumos par drošību internetā, finālam kvalificējoties ar maksimālo punktu skaitu un beigās ieguva Žūrijas simpātiju balvu.
Vairāk te:
 https://photos.google.com/share/AF1QipOw9sjFuz80rqVf4QS1MdbZ3wjupePNvW2f7OJv_wbEs9FiLZZ3mIzJiePh7QgBaQ?key=VDg2TU5UeEptVFlwaWRtb2NSY213NFRTcVZZeVlB

Teicams sasniegums 9.klases vēstures olimpiādē

1. feb. 2019, Nav komentāru  

M.Dvēselītim, kuram otrā vieta Madonas novadā, kā arī uzaicinājums uz valsts olimpiādes finālu Rīgā 25.03. Apsveicam un novēlam Mārtiņam turpmākus panākumus!

A.Sārs


Sudraba medaļu Skandināvijas junioru kausa sacensībās

1. feb. 2019, Nav komentāru  

ziemas orientēšanās sacensībās 25.-27.01. Latvijas izlases sastāvā sprinta distancē izcīnīja U.Beķeris. Arī garajā distancē viņam augstvērtīgs sasniegums- 5.vieta. Apsveicam! Jāpiezīmē, ka Uģis startēja konkurencē ar vecākiem sportistiem (V18). 

A.Sārs

Otro vietu konkursa "Gribu būt mobils!"pusfinālā

25. jan. 2019, Nav komentāru  

22.01. izcīnīja Kusas pamatskolas komanda "KUSA 68", kurā piedalījās M.Sīmane, S.Bērtiņa, O.Jansons un A.Zamurs. Apsveicam! 10 Gulbenes reģiona komandu konkurencē uzvarēja Strautiņu pamatskolas komanda no Alūksnes novada, kura pieļāva tikai 1 kļūdu no 28 jautājumiem teorētiskajos testos. Mūsējie sasniedza labāko rezultātu mājas darba prezentācijā, taču testos "pazaudēja" par 10 punktiem vairāk nekā uzvarētāji. Aiz Kusas komandas palika skolēni no Strautiņu otras komandas, Varakļāniem (2 komandas), Balviem, Vestienas, Dzelzavas, Lazdonas, Ziemeriem. Konkurss notika televīzijas spēlei "Gudrs, vēl gudrāks" pietuvinātā formātā ar balsošanas planšetēm. Katram komandas dalībniekam 7 reizes vajadzēja izvēlēties no 4 atbilžu variantiem. Otro gadu pēc kārtas konkurss notika Kusas sporta zālē, bet ēdināšanu nodrošināja skolas ēdnīca. Paldies visiem apkalpojošajiem darbiniekiem par ieguldījumu konkursa organizēšanā! Kusas komandas attēlu skatīt sadaļā "Bilžu arhīvs"!

A.Sārs

Beigusies konkursa "Gribu būt mobils!" neklātienes kārta,

12. dec. 2018, Nav komentāru  
kurā Gulbenes reģiona 30 komandu konkurencē otro labāko rezultātu sasniedza Kusas pamatskolas komanda "KUSA-68". Komandā startēja Sabīne Bērtiņa, Marta Sīmane (kapteine), Aivis Zamurs un Oskars Jansons. Apsveicam un vēlam veiksmi klātienes pusfinālā 2019.g. janvārī!
A.Sārs

Noslēdzies jaunatnes dambretes čempionāta pusgads,

12. dec. 2018, Nav komentāru  

kurā tika aizvadītas 4 sacensību kārtas, bet kopvērtējumā ieskaitīti 3 labākie rezultāti. Teicamu rezultātu - 27 punktus un dalītu 4.-8.vietu kopā ar vēl 3 dalībniekiem iesācēju grupā sasniedza Valters Krūmiņš unMarsels Liepiņš. Apsveicam un vēlam veiksmi sacensību turpinājumā Jaunajā gadā!
A.Sārs

Literāro darbu konkursi

11. dec. 2018, Nav komentāru  
Blaumaņa literāro darbu 14. konkursa noslēguma pasākumā Ērgļos atzinību par izteiktajām interesantajām domām saņēma devītklasniece Adriāna Jūlija Bagātā, bet pateicības par piedalīšanos Semija OzoliņaAnita  ŠivcāneSabīne Blaua un  Jurita Laine Dzene (9.kl.). Savukārt Evijas Muraško (5.klase) un Agņa Rubeņa (6. klase) darbi  publicēti ikgadējā skolēnu darbu krājumā "Kas manu tautu dara stipru", kas tika atsūtīti tieši simtgades svētku laikā. Arī jaunajā Latviešu valodas aģentūras organizētajā radošo darbu konkursā piedalās mūsu skolas skolēni: Kaspars Miklašonoks (6.kl.), Marta Sīmane, Anete  Annija Romuļa, Oskars Jansons, (8.kl.) Adriāna Jūlija Bagātā,  Semija Ozoliņa (9.kl.). Lai veicas!

Ilona Sāre

Ar teicamiem panākumiem starpnovadu dambretes turnīrā Dzelzavā

30. nov. 2018, Nav komentāru  
29. novembrī startēja Kusas pamatskolas 1.-4.klases dambretes spēlētāji.1.-2.klases zēnu konkurencē kausu par otro vietu izcīnīja Valters Krūmiņš, bet 1.-2.klases meitenēm atzinības rakstu par 4.vietu saņēma Evelīna Apšukrapše. Apsveicam! Vēl mūsu skolu pārstāvēja Kristena Bērziņa un Mārtiņš Zvirgzdiņš.

A.Sārs 

Jaunatnes dambretes čempionātā Madonā

27. nov. 2018, Nav komentāru  
24.novembrī tika aizvadīta 3.kārta. Teicamu rezultātu iesācēju grupā sasniedza 2.klases skolēns Valters Krūmiņš, izcīnot trešo vietu ar 11 punktiem (tikpat bija arī pirmās un otrās vietas ieguvējiem). Veiksmīgi startēja arī Marsels Liepiņš (9 punkti,  8. vieta) un Ervīns Fridrihsons (7 punkti, 11.vieta). No pārējiem Kusas pamatskolas pārstāvjiem veiksmīgākā bija Andželika Apšukrapše ( 6 punkti, 10.vieta). Pirmā pusgada finālsacensības norisināsies 8.decembrī. 

A.Sārs

Uzvaru 9.klašu skolēnu erudīcijas konkursā "Viss par Latviju"

9. nov. 2018, Nav komentāru  
7.11.2018. Madonā, kuru organizēja Madonas Valsts ģimnāzija, izcīnīja Kusas pamatskolas komanda. Tās sastāvā bija Jurita DzeneSanta Bērtiņa un Mārtiņš Dvēselītis, bet atbalstīja un klātienē juta līdzi visa pārējā klase. Apsveicam! 

A.Sārs

Madonas reģionālajā skolēnu spartakiādē orientēšanās sportā


16. okt. 2018, Nav komentāru  

09.10. Madonā teicamus panākumus guva Kusas pamatskolas skolēni: komandu uzvaras izcīnīja B grupas zēni (Uģis Beķeris, Klāvs Pļaviņš, Oskars Jansons) un C grupas zēni (Agnis Rubenis, Dagnis Platais, Kaspars Miklašonoks). Individuāli uzvaru izcīnīja Uģis Beķeris, bet trešo vietu Agnis Rubenis. Apsveicam!

A.Sārs


Piektajā vietā valsts finālā

4. jūn. 2018, Nav komentāru  
ierindojās komanda "KUSA-1". Jauno satiksmes dalībnieku foruma noslēguma sacensības norisinājās 01.06.2018. Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Uzvarēja mūsu pastāvīgie konkurenti un vairāku pēdējo gadu līderi- Baložu vidusskolas skolēni. Kusas komanda startēja tieši tādā pašā sastāvā kā gadu iepriekš un panāca kāpumu par četrām vietām. Apsveicam! Komandā startēja: Sabīne BērtiņaSanija KruglovaRalfs Vilciņš , Ludvigs Sidrevics.

A.Sārs

Tautisko deju kolektīvu skatē Madonā

23. apr. 2018, Nav komentāru  

21.aprīlī otrās pakāpes diplomu ieguva Kusas pamatskolas 1.-4.klases deju kolektīvs. Apsveicam! Paldies kolektīva vadītājai Ivetai Ļubovickai par ieguldīto darbu!

A.Sārs

Visas godalgotās vietas Jauno satiksmes dalībnieku foruma


23. apr. 2018, Nav komentāru  1.kārtas sacensībās 17.aprīlī Madonā izcīnīja Kusas pamatskolas jauno riteņbraucēju komandas. Pārliecinoši uzvarēja komanda KUSA-1 (Sanija Kruglova, Sabīne Bērtiņa, Ralfs Vilciņš, Ludvigs Sidrevics), kuriem ir iespēja turpināt cīņu  nākošajā kārtā 28.maijā Gulbenē. 
10 skolēniem vienlaikus ar sacensībām izdevās sekmīgi nokārtot velosipēda vadītāja eksāmenu. Apsveicam!
A.Sārs


Ar teicamiem panākumiem starpnovadu vizuālās mākslas olimpiādē

23. apr. 2018  

18. aprīlī Cesvainē startēja Kusas pamatskolas jaunie gleznotāji. Olimpiādes uzdevums bija attēlot tradicionālos latviešu svētkus ( Jāņi, Ziemassvētki, Lieldienas, Miķeļi) gleznojumā, iesaistot cilvēku figūras. Laima Zālīte ieguva 1.vietu, bet Eduards ĀbrāmsAnete Romuļa un Jurita Dzene- 3.vietu. Apsveicam!

A.Sārs


5 medaļas "Baložu velodrošības" sacensībās

16. apr. 2018, Nav komentāru  
sestdien, 14.aprīlī ieguva Kusas pamatskolas pārstāvji. Zelta medaļa V12 grupā Ralfam Vilciņam, sudrabs V11 Ludvigam Sidrevicam un S10 Esterei Enģelei. Bronzas medaļu izcīnīja Sanija Kruglova (S11) un Sabīne Bērtiņa (S12). Apsveicam!

A.Sārs


"Baložu velodrošības" sacensību 2.posmā

kas notika sestdien, 07.04.2018., ar panākumiem startēja vairāki Kusas pamatskolas skolēni. V12 grupā uzvarēja Ralfs Vilciņš, bet trešo vietu spraigā konkurencē izcīnīja Sanija Kruglova (S11), Ludvigs Sidrevics (V11) un Lorita Ūdre (S10). Ceturto vietu S12 grupā ieņēma Sabīne Bērtiņa. Apsveicam! Nākošais sacensību posms norisināsies jau pēc nedēļas 14.04.2018.

A.Sārs

Atzinību starpnovadu komandu ģeogrāfijas olimpiādē,

13. mar. 2018, Nav komentāru  

kas 9.martā norisinājās Madonā, ieguva Kusas pamatskolas 8.klases komanda: Mārtiņš DvēselītisSemija OzoliņaJurita Laine Dzene.  Piedalījās pavisam 14 skolu komandas, un mūsējos par dažiem punktiem apsteidza tikai Madonas Valsts ģimnāzijas, Varakļānu vidusskolas un Lubānas vidusskolas komandas. Apsveicam!

A.Sārs

Teicams starts sacensību "Baložu velodrošība 2018" 1.posmā

5. mar. 2018, Nav komentāru  

3.martā izdevās Sanijai Kruglovai, kura 53 dalībnieku konkurencē sasniedza 4.labāko rezultātu un ierindojās 2.vietā S11 grupā. Augstas vietas ieņēma arī Ludvigs Sidrevics (V11. , 2.vieta ) un Ralfs Vilciņš (V12, 3.vieta). Apsveicam!
A.Sārs


2. pakāpes diplomu Vidzemes reģiona teātra sporta turnīrā Valmierā

5. mar. 2018, Nav komentāru  

2.martā ieguvusi 5.-6. klases teātra sporta komanda, kurā piedalījās Ivita KļaviņaAgnija RubeneRalfs Vilciņš un Sabīne Bērtiņa.  Apsveicam!
A.Sārs 


Ar medaļām no Latvijas skolu ziemas sporta festivāla

5. mar. 2018, Nav komentāru  

atgriezušies Uģis Beķeris un Klāvs Pļaviņš.  2.-3.martā Ērgļos notikušajā festivālā Uģis izcīnīja 2 zelta medaļas- orientēšanās sportā un slēpošanas krosā. Bet Klāvs ieguva sudrabu orientēšanās sportā. Šie sasniegumi Kusas pamatskolai nodrošināja augsto 8.vietu festivāla visu skolu kopvērtējumā. Apsveicam!
A.Sārs


Teicamu panākumu starpnovadu matemātikas olimpiādē

27. feb. 2018, Nav komentāru  

guvis 3.klases skolēns Mārtiņš Zvirgzdiņš, kurš ieguvis otro vietu. Apsveicam!

A.Sārs

Trešo vietu konkursa "Gribu būt mobils!" reģionālajā pusfinālā

19. feb. 2018, Nav komentāru  

15.02. izcīnīja komanda "KUSA 8A", kurā piedalījās S.Bērtiņa, S.Ozoliņa, M.Prauliņš un M.Dvēselītis.  Apsveicam! Piekto vietu ieguva komanda "KUSA 8C" (J.Dzene, A.Šivcāne, U.Beķeris, R.Erelis). Pusfinālā bija iekļuvušas 10 labākās komandas no plaša Latvijas reģiona (Alūksne, Gulbene, Madona, Balvi, Cesvaine, Varakļāni u.c.).  Uzvarēja un uz valsts finālu tika izvirzīta komanda "STRAUTI-1" no Strautiņu pamatskolas. 
A.Sārs


Bronzas medaļu Eiropas jaunatnes čempionātā Bulgārijā

12. feb. 2018, Nav komentāru  
izcīnījis 8.klases skolnieks Uģis Beķeris ziemas orientēšanās sportā. Šo panākumu Uģis guva komandu sacensībā, teicami veicot otro etapu Latvijas izlases sastāvā. Apsveicam! 
Skat. attēlu bilžu galerijā!
A.Sārs

Panākumi reģionālajā ierindas skatē

4. feb. 2018, Nav komentāru  
   Ik gadu februārī tiek rīkots Oskaram Kalpakam veltīts atceres pasākums, kurā tiek aicināti piedalīties labākie no skolas, lai sevi pierādītu ierindas skates mācībā.
Šogad tajā piedalījās 3.klases skolēni, kuri mūsu skolā ieguva 1.vietu sākumskolā.
Starp 6 reģiona klasēm tika izcīnīta 2.vieta, komandieris Krišjānis Putniņš. Apsveicam 3.klasi!
   Sižets no  Vidzemes televīzijas.
https://www.youtube.com/watch?v=50P3RH49tiE&t=77s


Literāro darbu konkursa laureāte!

4. feb. 2018, Nav komentāru  
Apsveicam - 4. klases skolniece Evija Muraško ar pasaku "Runā ar mani!" kļuvusi par republikāniskā konkursa "Kas manu tautu dara stipru" laureāti un kopā ar skolotāju uzaicināta uz Dzimtās valodas pasākumu Rīgā, Latviešu biedrības Zelta zālē. Konkursam kopā šogad iesniegts rekordliels darbu skaits -885.
Ilona Sāre

Atzinības Blaumaņa konkursā!

8. dec. 2017, Nav komentāru  
2. decembrī notika 13. Blaumaņa literārās prēmijas konkursa laureātu apbalvošanas pasākums. Konkursu organizē Braku muzeja vadītāja Zinta Saulīte ar savu komandu. Konkursam bija iesūtīti 144 darbi no visas Latvijas. Atzinības saņēma trīs astotās klases audzēknes - Sabīne Blaua par vērīgu ieskatīšanos Blaumaņa atziņās, Klinta Pērkone par jaunradi, Jurita Laine Dzene par radošiem meklējumiem. Jurita saņēma arī speciālo balvu no ilggadējās Braku muzeja vadītājas Anna Kuzinas. Šai dienā apmeklējām Braku muzeju, piedalījāmies piemiņas brīdī pie Blaumaņu dzimtas atdusas vietas, darbojāmies radošajās darbnīcās un piedzīvojam laureātu pasākumu, ko vadīja aktrise Marija Bērziņa. 
Ilona Sāre

Teicamu panākumu novada dambretes turnīrā Dzelzavā

28. nov. 2017, Nav komentāru  
25. novembrī sasniedza 1.klases skolnieks Marsels Liepiņš, kurš 11 skolu 1.-2.klases zēnu konkurencē ieguva otro vietu un piemiņas kausu.  Diplomu par 5.vietu un atzinību ieguva Sanija Kruglova 3.-4.klases meiteņu grupā. Apsveicam! Vēl Kusas pamatskolu pārstāvēja Viktorija Ābola un Mārtiņš Zvirgzdiņš.

A.Sārs

Uzvaru sacensību "Baložu velodrošība" 4.posmā

28. nov. 2017, Nav komentāru  

25. novembrī izcīnīja Ludvigs Sidrevics (V10). Trešo vietu ieguva Ralfs Vilciņš (V11). Ceturtajā vietā S10 grupā ierindojās Sanija Kruglova. Pirmo reizi šādās sacensībās piedalījās Kristaps Fakss un Andželika Apšukrapše.  

A.Sārs

Sācies Madonas novada jaunatnes dambretes čempionāts,

20. okt. 2017, Nav komentāru  
kur 1.kārtā 14.10. startēja arī pieci Kusas pamatskolas jaunie dambretisti. Katram dalībniekam bija jāaizvada 7 spēles, maksimālais iespējamais punktu skaits-14. Teicami iesācēju grupā spēlēja Andželika Katrīna Apšukrapše, kura ar izcīnītajiem 9 punktiem ierindojās 3.vietā. Apsveicam! Cienījamus rezultātus sasniedza arī Marsels Liepiņš, Laima Zālīte, Ervīns Fridrihsons un Kristiāns Niks Bazjuks. Veiksmi turpmākajās sacensībās!
A.Sārs

Ar teicamiem panākumiem velodrošības sacensībās

20. okt. 2017, Nav komentāru  

Baložos 14.10. startēja Kusas pamatskolas pārstāvji: 1.vietu savā vecuma grupā izcīnīja Mārtiņš Zvirgzdiņš(V9), Ludvigs Sidrevics (V10) un Ralfs Vilciņš (V11), bet 2.vietu - Sabīne Bērtiņa (S11). Soli no goda pakāpiena palika Sanija Kruglova (S10), bet pirmo sacensību pieredzi guva Loreta Lazdiņa (S9) un Krišjānis Putniņš (V9) . Apsveicam ! 
A.Sārs


Sporta aktivitātes septembrī

10. okt. 2017, Nav komentāru  

Lai arī jaunais mācību gads ,škiet, sākās pavisam nesen, tas ir bijis piepildīts ar dažādām sporta aktivitātēm gan skolā, gan novadā.

 Kā pirmā jāpiemin mūsu skolas SPORTA diena, kurā skolēni kopīgi izvingrojās un piedalījās dažādās stafetēs, kā arī individuāli veica dažādus spēka, izturības un veiklības vingrinājumus. Kā katru gadu, tika apbalvoti sporta dienas individuālie uzvarētāji. Šogad 1.-5.kl. grupā uzvarēja Loreta Lazdiņa, Lāsma Beķere, Sabīne Bērtiņa, Ralfs Vilciņš, Vladislavs Nečiporenko un Krišjānis Putniņš. Labākie 6.-9.kl. grupā izrādījās Sabīne Blaua, Adriāna Bagātā, Semija Ozoliņa, Klāvs Pļaviņš, Matīss Pelšs un Artis Miklašonoks
14.septembrī mūsu skolas komanda piedalījās reģionālajā skolēnu spartakiādē vieglatlētikā Varakļānos. Šoreiz, diemžēl, neviens no mūsu komandas dalībniekiem netika pie medaļām individuāli, taču, startējot Uģim Beķerim, Klāvam Pļaviņam, Adriānai Bagātajai un Sabīnei Blauai, tika izcīnīta 3.vieta 4x100m stafetē (skat. bilžu arhīvā!).
22.septembrī visā Latvijā notika Olimpiskā diena. Šajā dienā daudzas Madonas novada skolu komandas pulcējās pie Madonas sporta centra. Pasākums sākās ar kopīgu rīta vingrošanu un pēc tam visas komandas devās uz dažādām aktivitātēm: orientēšanās, kross, cross-fit stafete, disku golfs u.c.
Patīkamu pārsteigumu sagādāja mūsu skolas 1.-5.kl. komanda, kura 13 komandu konkurencē izcīnīja 3.vietu. Komandā startēja Lāsma Beķere, Sanija Kruglova, Sabīne Bērtiņa, Ivita Kļaviņa, Ralfs Vilciņš, Kristaps Ozoliņš, Aigars Černiševs un Vladislavs Nečiporenko.
Vairāki mūsu skolēni izcīnīja godalgotās vietas krosa un orientēšanās sacensībās. Krosā 1.vietu izcīnīja Lāsma Beķere, 2.vietu Ralfs Vilciņš, 3.vietu – Vladislavs Nečiporenko un Matīss Pelšs. Orientēšanās sacensībās 1.vietu ieguva Klāvs Pļaviņš, Lāsma Beķere, 2.vietu – Uģis BeķerisMatīss Pelšs, Aigars Černiševs, 3.vietu – Vladislavs Nečiporenko
Vēl jāatzīmē, ka labāko domrakstu konkursā par tematu "Mana sporta zāle dabā" uzvarēja Santa Bērtiņa.
A.Caune


Ar startiem Gulbenē un Rīgā noslēgusies velodrošības sezona

6. jūn. 2017, Nav komentāru  

konkursā "Jauno satiksmes dalībnieku forums". Vispirms 23.maijā komandas "KUSA-1" un
 "KUSA-2" startēja konkursa 2.kārtā starp 20 labākajām reģiona komandām. Spraigā konkurencē komandai "KUSA-2" bija jāsamierinās ar 11.vietu, bet komanda "KUSA-1" spēja aizkļūt līdz 3.vietai, kas garantēja ceļazīmi uz valsts finālsacensībām Rīgā. Visbeidzot 1.jūnijā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē notika Latvijas finālsacensības 23 valsts stiprākajām komandām no 7 reģioniem. Cīņa ar brāzmainu vēju un konkurentiem komandai "KUSA-1" noslēdzās ar iegūto 9.vietu, kas ir cienījams sasniegums mūsu gados jaunajiem dalībniekiem (3. klases skolēni SANIJA KRUGLOVA un LUDVIGS SIDREVICS, kā arī SABĪNE BĒRTIŅA un RALFS VILCIŅŠ no 4.klases). Šo sacensību apritē minētie skolēni vēl var turpināt piedalīties attiecīgi 2 un 1 gadu. Šogad uzvarēja Baložu vidusskolas komanda, 2.vietā Kuldīgas sākumskolas komanda. No šo divu komandu dalībniekiem tiks komplektēta Latvijas izlase startam Eiropas sacensībās Albānijā.

A.Sārs

Progresa balva mācību gada noslēgumā

6. jūn. 2017, Nav komentāru  

tika pasniegta 10 Kusas pamatskolas skolēniem, kuri 2.mācību semestrī panākuši uzlabojumu savos mācību sasniegumos, salīdzinot ar pirmo pusgadu. Vislabāk tas izdevies  Kasparam MiklašonokamAgnijai Rubeneiun Agnim Rubenim, kuri sekmes uzlabojuši par 0,45 ballēm.  Progresu panākuši arī Ralfs Vilciņš (0,33), Ivita Kļaviņa (0,33), Markuss Prauliņš (0,28), Ivis Bogdanovs (0,13), Aigars Černiševs (0,11), Oskars Jansons(0,07) un Jurita Dzene (0,06). Apsveicam un novēlam neatlaidību turpmākajās skolas gaitās!

A.Sārs

Velosipēda vadītāja eksāmenu 3.maijā sekmīgi nokārtoja

11. mai. 2017, Nav komentāru  

7 Kusas pamatskolas skolēni: Endijs Kārkliņš, Ludvigs Sidrevics, Aigars Černiševs, Sabīne BērtiņaVladislavs Nečiporenko, Kristaps Ozoliņš un Kaspars Miklašonoks. Apsveicam! Pārējiem jāgatavojas nopietnāk un eksāmens jāatkārto.

A.Sārs

Jauno satiksmes dalībnieku foruma 1.kārtā Madonā

11. mai. 2017, Nav komentāru  

3.maijā startēja 5 komandas: 3 no Kusas pamatskolas, 2 no Ērgļu vidusskolas. Vēl 5 mūsu skolēni piedalījās individuāli. Uzvarēja komanda "KUSA-1" (S.Kruglova, S.Bērtiņa, L.Sidrevics, R.Vilciņš), bet otrie bija "KUSA-2" (E.Muraško, I.Kļaviņa, A.Černiševs, K.Miklašonoks).  Trešā Kusas komanda palika 5.vietā. "KUSA-1" ieguva 607 punktus, "KUSA-2" -554 , bet "KUSA-3"- 368 punktus. Turpinājumā  20 komandas no Alūksnes, Gulbenes, Aizkraukles, Madonas u.c. reģiona novadiem ar augstāko punktu skaitu pēc 1.kārtas rezultātiem tiks uzicinātas uz 2.kārtas sacensībām., kas norisināsies Gulbenes pilsētas stadionā 23.maijā. Tur tiks izcīnītas 3 ceļazīmes uz Latvijas finālu. Turēsim īkšķus par mūsējiem!

A.Sār

Angļu valodas starpnovadu olimpiādē 6.klasei

26. apr. 2017, Nav komentāru  

teicami startējis Kusas pamatskolas skolēns Oskars Jansons, izcīnot otro vietu. Oskars šajā mācību gadā angļu valodā praktiski  vingrinājies, sazinoties  ar skolēniem Lietuvā, kā arī ar ciemiņiem no Bulgārijas. Apsveicam!

A.Sārs

Teicamu sniegumu sacensībās "Baložu velodrošība 2017"

5. apr. 2017, Nav komentāru  

2.posmā 1.aprīlī parādīja Sanija Kruglova un Ludvigs Sidrevics, kuri uzvarēja savās vecuma grupās.  Spraigā konkurencē ļoti labi startēja arī Ralfs Vilciņš, kurš ieguva 3.vietu grupā V11. Vēl no Kusas pamatskolas šajās sacensībās piedalījās K.Miklašonoks, I.Miklašonoks, S.Bērtiņa, A.Černiševs. Turpmāk jāgatavojas velodrošības sacensībām "Jauno satiksmes dalībnieku forums", kuras šogad notiks 24.reizi. Šīs būs komandu sacensības 4.kārtās: novads-reģions- valsts- Eiropa. Starts Madonas novadā 3.maijā. Jaunievedums šajā gadā tāds, ka visi 10 gadu vecumu sasniegušie novada sacensību dalībnieki vienlaicīgi kārtos arī velosipēda vadītāja eksāmenu.

A.Sārs

Slēpotāju starti Madonas reģionālajā skolēnu spartakiādē

23. mar. 2017, Nav komentāru  

Spītējot siltākam laikam un pat lietum, 21.martā uz Madonas reģionālo skolēnu spartakiādi slēpošanā sabrauca vairāk nekā 100 skolēnu. Sacensībās piedalījās arī 11 Kusas pamatskolas slēpotāji. 

Visaugstāko rezultātu no mūsu komandas uzrādīja Uģis Roberts Beķeris, noslēpojot 2 km 5:06 minūtēs, izcīnot 2.vietu "C" grupā. Pirmajā sešiniekā ieslēpoja arī Klāvs Pļaviņš (6.vieta), Sabīne Blaua (4.vieta) un Lāsma Marta Beķere (6.vieta). Jāpiemin, ka Lāsma sacentās ar 4 gadus vecākām meitenēm un jau tagad ir  līdzvērtīga konkurente. 

Sacensībās tika noteikts arī komandu vērtējums,  summējot trīs labākos rezultātus. Un, ja individuāli mēs tikām pie vienas godalgas, tad komandu vērtējumā tikai "D" grupas zēniem neizdevās iekļūt labāko trijniekā. 2.vietu komandu vērtējumā izcīnīja "D" grupas meitenes (Lāsma Marta Beķere, Paula Ābola, Sanija Kruglova) un "C" grupas jaunieši (Uģis Roberts Beķeris, Klāvs Pļaviņš, Matīss Pelšs). Sabīne Blaua izcīnīja 3.vietu komandai "C" grupā jaunietēm. 

A.Caune

Sacensību "Baložu velodrošība 2017" ,

7. mar. 2017, Nav komentāru  

kas ir Latvijas individuālās velodrošības sacensības ar vairāk nekā 10 gadu ilgu vēsturi, pirmajā posmā 4.martā ar labiem panākumiem piedalījās  6 Kusas pamatskolas skolēni. Rezultāti: 1.vietā LUDVIGS SIDREVICS (V10), 2.vietā INTARS MIKLAŠONOKS (V10), PAULA ĀBOLA (S11), 3.vietā MĀRTIŅŠ ZVIRGZDIŅŠ (V9), 4.vietā SANIJA KRUGLOVA (S10), 5.vietā EVIJA MURAŠKO (S10).  Apsveicam! Nākošais sacensību posms norisināsies 1.aprīlī.

A.Sārs

Dzimtās valodas laiks Kusas skolā

5. mar. 2017, Nav komentāru  


Kasparam 2. vieta konkursā “Labi vārdi sirdi silda”, Vietvārdu talka un komandu cīņas, Valodas vingrotava, latviešu valodas olimpiādes – esam piedzīvojuši notikumiem bagātas nedēļas mūsu skolā.

Kusas skolā februāris jau vairāku gadu garumā ir Dzimtās valodas laiks. 21. februārī pasaulē un arī Latvijā (kopš 1999. gada) atzīmē Dzimtās valodas dienu. Tradicionāli Rīgā katru gadu notiek pasākums, kurā līdzās citām aktivitātēm tiek apbalvoti Latviešu valodas aģentūras organizētā radošo darbu konkursa “Labi vārdi sirdi silda” laureāti. (http://www.valoda.lv/radoso-darbu-konkursu-laureati/) Vairāk nekā 300 literāro darbu konkurencē savā klašu grupā 2. vietu ieguvis Kusas pamatskolas ceturtklasnieks Kaspars Miklašonoks. Viņš rakstīja pasaku “Labais lāčuks”. Liels prieks bija saņemt diplomu un balvu no rakstnieka Valda Rūmnieka, kurš bija viens no darbu vērtētājiem un kuram uzticēta konkursa darbu grāmatas redakcija. Pasākumā piedalījās arī Kaspara klasesbiedrenes Sabīne un Agnija, kas rakstīja darbus “Kakao ar putukrējumu” un “Laimes rats”. Visi trīs atzina, ka tiešām paticis rakstīt – pašiem izdomāt, sacerēt un ļauties labiem vārdiem. Nākamgad noteikti rakstīšot atkal. Jāatzīmē, ka konkursu latviešu valodas aģentūra organizē katru gadu par kādu ar valodu saistītu tēmu. Atsūtītie darbi ik gadus tiek izdoti kopīgā grāmatā. Visiem patika arī Antras Stafeckas un Ulda Marhilēviča koncerts, kā arī ekskursija pa Nacionālo bibliotēku. Īpaši atmiņā palicis skats uz Rīgu no augšējiem stāviem, lodziņš, pa kuru redzama Pētera baznīca, Tautas grāmatu plaukts un lielākās grāmatas kopija. Jauki, ka visi dalībnieki tika garšīgi pabaroti LNB kafejnīcā “Klīversala”.

Dzimtās valodas laikā katru gadu UNESCO Latvijas nodaļa izsludina kādu akciju, kurā katrs aicināts piedalīties. Mēs iepriekšējos gados  esam darinājuši mūsdienu ābeci, pētījuši mīļvārdiņus Raiņa un Aspazijas vēstulēs, zīmējuši Mēnessmeitiņu, vākuši neparastus vārdus, ko lieto katrā ģimenē. Šogad piedalāmies izsludinātajā Vietvārdu talkā – vācam mājvārdus un citus vietvārdus. Īpaši pievēršamies jaunajiem vietvārdiem – vārdiem, kā ģimenēs vai citās kopienās iesauktas kādas vietas. Piemēram, ja mežiņš blakus mājai tiek saukts par Džungli, tad pilnīgi iespējams, ka pēc kāda laika tā to sauks arī citi – būs dzimis jauns vietvārds. Katrs var ievadīt vārdus Tautas vietvārdu datubāzē  https://vietvardi.lv/talka/ .

Iesaistījāmies arī interaktīvajā spēlē “Valodas vingrotava” 5.-12. klasei. Izspēlēta februāra spēle, vēl priekšā marta un aprīļa spēle.

Lai saulains visiem dzimtās valodas ceļš!

p.s. skat. attēlu galerijā!

Ilona Sāre


Par dalību Latvijas skolu Ziemas olimpiskajā festivālā

16. feb. 2017, Nav komentāru  

 Par panākumiem informējām jau iepriekš, bet šeit plašāks pārskats par šo notikumu.

3.un 4.februārī Ērgļos norisinājās Latvijas skolu Ziemas Olimpiskais festivāls, kurā piedalījās arī mūsu skolas komanda. Komandas sastāvā bija 3 slēpotāji un 2 orientieristi. 

Distanču slēpošanas sacensības, kā jau ierasts, notika Ērgļos, un tajās piedalījās pāri par 200 slēpotāju no visiem Latvijas novadiem. Visvairāk godalgu izcīnīja un par uzvarētājiem kopvērtējumā kļuva rīdzinieki. Tikmēr mūsu skolas slēpotājiem veicās sekojoši: Startējot 2003. un 2004.gadā dzimušajiem jauniešiem un veicot 3 km distanci brīvajā stilā, Matīss Pelšs ierindojās 22.vietā un Oskars Jansons 28.vietā. Ralfs Vilciņš(2005.-2006.dz.gads) slēpoja 2 km un ieguva 37.vietu. 

Šogad pirmo gadu Ziemas Olimpisko spēļu programmā tika iekļauta ziemas orientēšanās. Šis jauninājums "atnesa" mūsu skolai augstus rezultātus. Startējot 2003.-2004.g.dzimušo grupā, Uģis Roberts Beķeris uzrādīja lielisku rezultātu un izcīnīja 1.vietu. Startējot šajā pašā vecuma grupā, nedaudz pietrūka Klāvam Pļaviņam, kuru no apbalvošanas pjedestāla šķīra vien nieka 4 sekundes, un bija jāsamierinās ar 4.vietu. 

Šis festivāls ir aizvadīts, bet gribas rosināt arī citus mūsu skolas skolēnus iesaistīties mērķtiecīgās sporta aktivitātēs un papildināt mūsu skolas komandas sastāvu nākošā gada Ziemas Olimpiskajā festivālā. Viss ir iespējams!

A.Caune

p.s. skat. attēlu arhīvu!

Dalība Fischer Skolēnu čempionātā
16. feb. 2017, Nav komentāru  
10.februārī mūsu skolas labākie slēpotāji devās uz Siguldu lai piedalītos Fischer Skolēnu čempionāta trešajā posmā. 
Šoreiz distances bija jāveic klasiskajā solī, kas salīdzinoši ar slidsoli ir tehniski grūtāk izpildāms, taču varbūt tieši tas nesa mums veiksmi, jo mūsu komandas spēcīgākais slēpotājs Uģis Roberts Beķeris izcīnīja 2.vietu V14 grupā. Startējot 1.posmā Uģim pietrūka nepilna sekunde, lai iekļūtu apbalvojamo trijniekā. Arī Klāvs Pļaviņšstartēja V14 grupā un izcīnīja augusto 6.vietu. 
Pārējo grupu dalībniekiem tik labi neveicās, taču jebkuras sacensības ir pieredzes krāšana un motivācija darboties tālāk. V12 grupā Matīsam Pelšam 17.vieta, Oskaram Jansonam 21.vieta. V10 grupā Ralfs Vilciņšuzrādīja 31.rezultātu, bet Ludvigs Sidrevics 33. Un jaunākajā grupā startējošā Lāsma Marta Beķere tika diskvalificēta par neatļautu soļu lietošanu distancē. Taču tas nemazināja sacensībās gūtās pozitīvās emocijas un visi ir gatavi stāties uz slēpēm atkal! 
Paldies  slēpotājiem par dalību sacensībās, pārstāvot mūsu skolu! 
A.Caune
p.s. Skat. attēlu bilžu arhīvā!


Teicams panākums starpnovadu matemātikas olimpiādē
9. feb. 2017, Nav komentāru  
9.klases skolniecei Egitai Blaus- 3.vieta.  Apsveicam!  Jāpiezīmē, ka Egita skolas godu šogad aizstāvējusi jau vairākās olimpiādēs. Līdz šim vislabāk bija veicies latviešu valodas un literatūras olimpiādē, kur Egita ierindojās 5.vietā. 
A.Sārs


Latvijas skolu ziemas olimpiskajā festivālā Ērgļos 03.02.2017. zelta medaļu ziemas orientēšanās disciplīnā ieguva Uģis Beķeris. 4. vietā šajā pašā sporta veidā Klāvs Pļaviņš. Apsveicam!

A.Sārs


Valsts valodas aģentūras radošo darbu konkursā "Labi vārdi sirdi silda" laureāta nosaukumu ieguvis 4.kl. skolēns Kaspars Miklašonoks. Apsveicam! Konkursa noslēgums 21.02.2017. Rīgā.

A.Sārs


"Baložu ziemas balva 2016" velodrošības sacensībās  10.decembrī Sabīnei Bērtiņai (S10)un Ludvigam Sidrevicam (V9)2.vieta. Sanijai Kruglovai  (S9)  3.vieta. Vienu solīti no godalgām palika Kaspars Miklašonoks (V11)un Evija Muraško (S9)- viņiem 4.vieta. Apsveicam!
A.Sārs 

03.12.2016. Vidzemes jauno ģeogrāfu skolas (VJĢS) atklātajā olimpiādē Valmierā par Vidzemes čempionu 6./7.klašu grupā kļuva 7.klases skolnieks Mārtiņš Dvēselītis. Apsveicam!

A.Sārs

03.12.2016. Atzinību Rūdolfa Blaumaņa radošo darbu konkursā ieguva 7.klases skolnieces Santa Bērtiņa un Anita Šivcāne. Apsveicam!

A.Sārs

29.11.2016. atzinību starpnovadu dambretes turnīrā Dzelzavā ieguva 4.klases skolēns Kristers Gudeļonoks. Apsveicam!

A.Sārs

16.10.2016.  Pļaviņu atklātajās  sacensībās slēpotāju krosā 2.vietu S14 grupā izcīnīja Adriāna Jūlija Bagātā. Apsveicam!

A.Sārs

"Baložu velodrošības 2016" 2.posmā 15.oktobrī Sabīnei Bērtiņai un Ralfam Vilciņam 3.vieta. Vienu solīti no godalgām palika Ludvigs SidrevicsIvita Kļaviņa un Evija Muraško- viņiem 4.vieta. Apsveicam!
A.Sārs 

6.10.2016. Reģionālā skolēnu spartakiāde orientēšanās, C grupā - 1.vieta Uģim Robertam Beķerim. Apsveicam! 

A.Sārs

29.09.2016. Reģionālā skolēnu spartakiāde vieglatlētikā, C grupā - 2.vieta - Sabīne Blaua. Apsveicam!

A.Sārs

28.09.2016. Reģionālā skolēnu spartakiāde futbolā, B grupā - Iegūta 3.vieta 4 komandu konkurencē. Komandā spēlēja Ingars Kalniņš, Uģis Beķeris, Klāvs Pļaviņš, Raivo Erelis, Markuss Prauliņš, Rainers Dzenis, Armīns Dzenis, Ivis Bogdanovs, Ģirts Svēders.
A.Sārs

Uzvaru olimpiskās dienas skolēnbola sacensībās  23.09.2016. Madonā izcīnīja Kusas pamatskolas 3.-6.kl. komanda. Volejbolam līdzīgajā spēlē Kusas skolēni guva uzvaras visās piecās spēlēs. Komandā spēlēja: Oskars Jansons, Marta Sīmane, Anete Romuļa, Artis Miklašonoks, Kristaps Ozoliņš, Sabīne Bērtiņa, Ralfs Mazūrs, Evija Muraško. Apsveicam!

A.Sārs


3.vietu starpnovadu vizuālās mākslas olimpiādē Cesvainē 19.04.2016. ieguva Patrīcija Bankava (2.kl.), Paula Ābola (3.kl.), Anete Romuļa (5.kl.)

Apsveicam!

A.Sārs


2.vietu Madonas reģionālās skolēnu spartakiādes sacensībās slēpošanā C grupā 

 10.03.2016. ieguva UĢIS BEĶERIS, bet KLĀVS PĻAVIŅŠ šajā grupā izcīnīja 4.vietu. Apsveicam!

A.Sārs

ATZINĪBU starpnovadu dambretes turnīrā 3.-4.klašu grupā

16.02.2016. ieguvis 3.klases skolēns PĒTERIS SUPE. Apsveicam!

A.Sārs

ATZINĪBU starpnovadu matemātikas olimpiādē 9. klasēm

ieguvis Kusas pamatskolas skolēns DĀVIS STĒRNINIEKS. Apsveicam!

11.02.2016.      A.Sārs


Fizikas 66. olimpiāde.

2016. gada 28. janvārī Madonas 1. vidusskolā notika Madonas, Cesvaines, Lubānas, Varakļānu novadu apvienības tiešsaites olimpiāde fizikā. Katrs dalībnieks strādāja pie datora, un tas automātiski iesniegtās atbildes pārbaudīja. 

Ar labiem rezultātiem startēja arī Kusas pamatskolas skolēns Dāvis Stērninieks, kurš ieguva 17, 25 punktus no 30 iespējamiem un ar šo rezultātu ieņēma trešo vietu novadā. Olimpiādē kopā piedalījās 11 skolēni,

Vēl gribētos atzīmēt, ka Kusas pamatskola bija vienīgā pamatskola šajos novados, kura piedalījās 66. fizikas olimpiādē.

Paldies Dāvim par ieguldīto darbu, gatavojoties fizikas olimpiādei!

Fizikas skolotājs Andris Jansons


OTRO VIETU CSDD KONKURSA "GRIBU BŪT MOBILS"

GULBENES REĢIONĀLAJĀ PUSFINĀLĀ 15.01.2016. IEGUVA KOMANDA "KUSA-6". Komandā startēja: I.Kalniņš, S.Bērtiņa, K.Pļaviņš, U.Beķeris, S.Blaua. Apsveicam!

A.Sārs

ATZINĪBU RŪDOLFA BLAUMAŅA LITERĀRO JAUNRADES DARBU KONKURSĀ 2015.g.

ieguva 8.klases skolniece MEGIJA SUPE. Apsveicam!

A.Sārs

"ZIEMAS BALVAS" velodrošības sacensībās Baložos 12. decembrī

godalgotas vietas ieguva: PĒTERIS SUPE (1.vieta /V9), IVITA KĻAVIŅA (2.vieta/ S9), RITVARS RAIZE (2.vieta/V11), MARTA SĪMANE (3.vieta /S11).

Teicami startēja arī SABĪNE BĒRTIŅA ( 4.vieta/S9), AIVIS ZAMURS ( 5.vieta/V11) un OSKARS JANSONS (6.vieta V/11). Apsveicam!

A.Sārs


"BALOŽU VELODROŠĪBAS"5.posmā 7.novembrī

godalgotas vietas savās vecuma grupās izcīnīja: SABĪNE BĒRTIŅA (1.vieta/S9), PĒTERIS SUPE (1.vieta/V9), IVITA KĻAVIŅA (3.vieta/S9), RALFS VILCIŅŠ (3.vieta/V9). Apsveicam!

A.Sārs

Madonas novada bērnu un jauniešu dambretes čempionāta 


1. kārtā Madonā 10.10.2015. teicami startēja MARTA SĪMANE (3.vieta) un PĒTERIS SUPE ( 4.vieta). Apsveicam un veiksmi turpmākajās kārtās! Nākošā- 31.oktobrī.

A.Sārs

TEICAMS SNIEGUMS OLIMPISKĀS DIENAS SACENSĪBĀS

29. sep. 2015, Nav komentāru  
25.septembrī Madonā izdevies 6.klases komandai- izcīnīta otrā vieta sacensību kopvērtējumā. Komandā startēja: Adriāna Bagātā, Uģis Beķeris, Santa Bērtiņa, Sabīne Blaua, Jurita Dzene, Raivo Erelis, Ingars Kalniņš, Semija Ozoliņa, Klāvs Pļaviņš, Markuss Prauliņš.  Apsveicam! 

A.Sārs

"BALOŽU VELODROŠĪBAS" 4.posmā 19.septembrī

19. sep. 2015, Nav komentāru  
godalgotas vietas savās vecuma grupās izcīnīja 5 Kusas pamatskolas skolēni: MARTA SĪMANE ( 1.vieta /S11), PĒTERIS SUPE ( 1.vieta/V9), SABĪNE BĒRTIŅA (2.vieta/S9), IVITA KĻAVIŅA (3.vieta/S9), RALFS VILCIŅŠ (3.vieta/ V9). Apsveicam!

Agris Sārs


"KUSA-1" IEGŪST SUDRABA MEDAĻAS

8. jūn. 2015, Nav komentāru  
5. un 6.jūnijā notikušajās Latvijas Jauno satiksmes dalībnieku Foruma finālsacensībās "Ronīšos"! Komandā startēja: Sabīne Blaua, Jurita Dzene, Agita Lapsa, Reinis Drozds, Ritvars Raize, Klāvs Pļaviņš. Apsveicam!

A.Sārs


"BALOŽU VELODROŠĪBAS" 3.posmā 16.maijā

18. mai. 2015, Nav komentāru  
medaļas izcīnīja SANTA BĒRTIŅA ( 1.v.  S12), PĒTERIS SUPE ( 1.v. V9), SABĪNE BĒRTIŅA ( 2.v. S9) un IVITA KĻAVIŅA ( 3.v. S9). Apsveicam! SANTA BĒRTIŅA ieguva arī speciālo balvu par absolūti labāko rezultātu starp visu grupu meitenēm.

A.Sārs

Starpnovadu olimpiāžu uzvarētāju godināšanas pasākumā Madonā

13. mai. 2015, Nav komentāru  
13.maijā tika apbalvoti arī veiksmīgākie Kusas pamatskolas pārstāvji mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos: DĀVIS STĒRNINIEKS (8.kl., 2.vieta matemātikas olimpiādē), Anete ROMUĻA (4.kl., 2.vieta dambretes turnīrā), ZANE ROMUĻA (7.kl., 2.vieta vizuālās mākslas olimpiādē), SAMANTA VANKINA (1.kl., 3.vieta glītrakstu konkursā), PĒTERIS SUPE (2.kl., atzinība dambretes turnīrā), BETIJA BĒRZIŅA ( 8.kl., atzinība vizuālās mākslas olimpiādē), SENDIJA PRAULIŅA (9.kl., atzinība vizuālās mākslas olimpiādē). Apsveicam!

A.Sārs


Teicami panākumi I.Indrānes literārās jaunrades konkursā

13. mai. 2015, Nav komentāru  
8. klases skolniecei MONTAI JANSIŅAI (1.pakāpe) un 7.klases skolniecei EGITAI BLAUS (3.pakāpe). Apsveicam! Konkursa noslēgums risinājās 12. maijā Praulienas pamatskolā, kā arī I.Indrānes mājās "Lejaszīles".

A.Sārs


KONKURSA "PLAŠAIS APVĀRSNIS" 2.KĀRTĀ CĒSĪS,

1. mai. 2015, Nav komentāru  
kas veltīts Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienai, 30.aprīlī piedalījās Anete Romuļa, Marta Liepiņa, Samanta Stafecka, Megija Supe. Meitenes teicami prezentēja savus izdomātos dzejnieku karogus un izpelnījās žūrijas īpašās simpātijas par patstāvibu un oriģinalitāti. Apsveicam!

A.Sārs


"KUSA-1" UZVAR MADONĀ UN DOSIES UZ "RONĪŠIEM"

1. mai. 2015, Nav komentāru  
30. aprīlī Madonā norisinājās Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2.posms, kurā tika izcīnīta vienīgā ceļazīme uz valsts finālu 5.-6.jūnijā. Piecu komandu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja komanda "KUSA-1", kurā startēja Sabīne Blaua, Jurita Dzene, Agita Lapsa, Reinis Drozds, Ritvars Raize un Klāvs Pļaviņš. Otrajā vietā ierindojās komanda "KUSA-2": Marta Sīmane, Adriāna Bagātā, Semija Ozoliņa, Aivis Zamurs, Oskars Jansons un Nauris Pētersons. Apsveicam!

A.SĀRS


GODALGOTAS VIETAS SACENSĪBU "BALOŽU VELODROŠĪBA 2015"

otrā posma sacensībās 25. aprīlī ieguva SABĪNE BLAUA ( 1.vieta S12) un KLĀVS PĻAVIŅŠ (3.VIETA V12). Apsveicam!

A.Sārs


VIDZEMES NOVADA KONKURSĀ "RAKSTU DARBI"

3.pakāpes atzinību guvis rokdarbu pulciņa kolektīvais darbs "Dzintara raksti jūras malā". Pavisam šajā konkursā piedalījās 274 darbi, ar pakāpēm tika novērtēti 117 darbi. Apsveicam!

A.Sārs


AR PANĀKUMIEM NO SACENSĪBU "BALOŽU VELODROŠĪBA 2015"

pirmā posma 11.aprīlī atgriezušies Kusas pamatskolas skolēni: SABĪNE BĒRTIŅA ( 1.vieta S9), PĒTERIS SUPE (1.vieta V9), IVITA KĻAVIŅA (3.vieta S9), SANTA BĒRTIŅA (2.vieta S12), REINIS DROZDS (2.vieta V12). Apsveicam! Viss par šīm sacensībām www.velodrosiba.lv

A.SārsTREŠO VIETU STARPNOVADU GLĪTRAKSTU KONKURSĀ

ieguvusi Kusas pamatskolas 1.klases skolniece SAMANTA VANKINA. Apsveicam!

A.Sārs


TREŠO VIETU SKOLU KAUSA IZCĪŅĀ TELPU FUTBOLĀ

Latvijas Ziemeļaustrumu reģiona turnīrā Madonā 2.aprīlī ieguva Kusas pamatskolas jaunākās grupas zēnu komanda. Apsveicam! Komandā spēlēja arī 5.klases meitene SABĪNE BLAUA, kā arī zēni: INGARS KALNIŅŠ, KLĀVS PĻAVIŅŠ, RAIVO ERELIS, UĢIS BEĶERIS, MARKUSS PRAULIŅŠ, REINIS DROZDS, OSKARS JANSONS.

A.Sārs


AR PANĀKUMIEM STARPNOVADU VIZUĀLĀS MĀKSLAS OLIMPIĀDĒ

31.martā Cesvainē piedalījās skolas pārstāvji ZANE ROMUĻA - 2.vieta 6.-7.kl. grupā, BETIJA BĒRZIŅA- atzinība 8.-9.kl.grupā un SENDIJA PRAULIŅA- atzinība 8.-9.kl. grupā. Apsveicam! Kopējais olimpiādes dalībnieku skaits bija  232, katrā klašu grupā ap 50.  

A.SārsTEICAMS SNIEGUMS STARPNOVADU DAMBRETES TURNĪRĀ

Madonā 06.03.2015. ANETEI ROMUĻAI, kura 3.-4.klašu grupā izcīnīja otro vietu. Apsveicam! Ļoti labi 1.-2.klašu grupā startēja PĒTERIS SUPE, kurš saņēma atzinības rakstu par izcīnīto piekto vietu. Apsveicam! Jāatzīmē, ka Anetei bija vienāda punktu summa ar pirmās vietas ieguvēju, bet Pēterim - ar ceturtās vietas ieguvēju. Pirmo reizi starpnovadu turnīru vēsturē dalībnieka galīgā vieta turnīra tabulā tika noteikta ar speciālas datorprogrammmas palīdzību. 

A.Sārs


OTRO VIETU STARPNOVADU MATEMĀTIKAS OLIMPIĀDĒ

ieguvis 8.klases skolēns DĀVIS STĒRNINIEKS. Apsveicam!

03.02.2015.Trešo vietu Olimpiskās dienas sacensībās Madonā

26. septembrī 5.-6. klašu grupā izcīnīja Kusas pamatskolas 5. klases skolēni. Apsveicam!


Teicamus panākumus vieglatlētikā reģionālās skolēnu spartakiādes sacensībās  Varakļānos 12.09.2014.

guvušas B grupas meitenes: B.Bērziņa 600m skrējienā 3.vietā,  S.Prauliņa lodes grūšanā 3.vietā un šķēpa mešanā 2.vietā.

Apsveicam!


 Madonas  novada  skolēnu  sasniegumi/ Kusas pamatskola

Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Varakļānu novadu apvienības mācību priekšmetu olimpiādēs,

dalība valsts  vai  reģiona   mācību  priekšmetu  olimpiādēs

2013./2014.m.g.

 

Mācību priekšmetu                      

      olimpiādes

      Novadu apvienības olimpiādes uzvarētāji

 

 

Kla

se

 

Skola

 

Skolotājs

         Piedalīšanās

Sasniegumi

Reģ./valsts

olimpiādē

1.

vie

ta

2.

vie

ta

3.

vieta

Atzin

 

     Skolēna vārds, uzvārds

Reģiona

olimpiādē

Valsts

olimpiādē

Fizika

9.-12.kl.

06.12.2013.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A

Edgars Kalniņš

9.

Kusas pamatskola

Andris Jansons

 

 

 

Latviešu valoda un literatūra

8.-9.kl.

20.01.2014.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A

Edgars Kalniņš

9.

Kusas pamatskola

Aina Spūle

 

 

 

Dambretes turnīrs

1.-4.kl.

04.03.2014.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

Ingars Kalniņš

4.

Kusas pamatskola

Inese Ikauniece

 

 

 

Vizuālā māksla

1.-12.kl.

11.03.2014.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

Ivita Kļaviņa

1.

Kusas pamatskola

Iveta Ļubovicka

 

 

 

 

 

 

A

Zane Romuļa

6.

Kusas pamatskola

Agris Sārs

 

 

 

 

2.

 

 

Sendija Prauliņa

8.

Kusas pamatskola

Agris Sārs

 

 

 

Krievu valoda 6.kl.

10.04.2014.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

Vineta Šakina

6.

Kusas pamatskola

Inese Briška

 

 

 

Angļu valoda 4.kl.

22.04.2014.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A

Adriāna Bagātā

4.

Kusas pamatskola

Inese Skraustiņa

 

 

 

ZPD         7.-9.kl.

Dabaszinību sekcija

1.

 

 

 

Edgars Kalniņš

9.

Kusas pamatskola

Ērika Pūce

 

 

 

CSDD konkurss „gribu būt mobils”

(491 kom.)

 

 

 

 

Matīss Kļaviņš (8.); Emīls Sīmanis (6.); Sintija Valdberga (6.); Ainārs Breidaks (7.)

 

Kusas pamatskolas

 6.-8.kl. komanda

Agris Sārs

 

 

Uzvarētāji neklātienes konkursā, 2.v. pusfin. Latvijā

Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensības Malnkalnē

 

 

 

 

 

Elīna Burķīte (6.); Viktorija Ūdre (6.); Ivis Bogdanovs (6.); Ralfs Duncis (5.)

 

Kusas pamatskolas komanda

(=2013.gada CSDD jauno satiksmes dalībnieku sacensību Latvijas fināla uzvarētāji)

Agris Sārs

Melnkalnē

2013.g. 20.-22. sept.

 

Bronzas medaļa

 

Informāciju apkopoja                  Sarmīte Jansone                Madonas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītājas vietniece
Teicamus panākumus vieglatlētikā

guvušas Kusas pamatskolas skolnieces Sendija Prauliņa un Betija Bērziņa. Sendija Madonas starpnovadu skolēnu spartakiādes sacensībās lodes grūšanā izcīnīja 3. vietu B grupā, bet Betija 3. vietu 800m skrējienā C grupā. Apsveicam!

15.05.2014.Ar panākumiem I.Indrānes literārās jaunrades konkursā

sveicam Kusas pamatskolas 7.klases skolnieci Betiju Bērziņu, kuras darbs novērtēts ar 3. pakāpes diplomu.

14.05.2014.


Atzinību starpnovadu angļu valodas olimpiādē 

ieguvusi Kusas pamatskolas 4.klases skolniece Adriāna Bagātā. Apsveicam!

23.04.2014.

Otro vietu starpnovadu krievu valodas olimpiādē

ieguvusi Kusas pamatskolas 6.klases skolniece Vineta Šakina. Apsveicam!                                                                 

11.04.2014.

Pirmā vieta starpnovadu ZPD konkursā

ir Kusas pamatskolas skolēnam Edgaram Kalniņam. Viņa pētījums par gaisa temperatūrām Kusā šī gada janvārī un februārī izpelnījās augstāko punktu summu. Apsveicam!  Zinātniskās ievirzes teicamais panākums gan nav mainījis Edgara vēlmi kļūt par aktieri. Dzīvosim- redzēsim.

11.04.2014.


Panākumi starpnovadu vizuālās mākslas olimpiādē

1. klases skolniece Ivita Kļaviņa ieguva 2. vietu, 6.klases skolniece Zane Romuļa - atzinību, 8.klases skolniece Sendija Prauliņa - 2.vietu starpnovadu olimpiādē Cesvainē 11.03.2014. Apsveicam!!!4. klases skolēns Ingars Kalniņš izcīnīja 2. vietu starpnovadu 3.-4. klases dambretes spēlētāju konkursā. Apsveicam!

06.03.2014.Kusas pamatskolas komanda "KUSA-1" (Sintija Valdberga, Emīls Sīmanis, Ainārs Breidaks, Matīss Kļaviņš) CSDD konkursa "Gribu būt mobils!" pusfinālā Gulbenē 10 labāko reģiona komandu konkurencē ieguva 2. vietu! Apsveicam!

                                                                                                                                                                                                            31.01.2014Starpnovadu latviešu valodas olimpiādē 9.klases skolniekam Edgaram Kalniņam- atzinība! Apsveicam!!!

                                                                                                                                             29.01.2014.3 Kusas pamatskolas 9. klases skolēni Ēnu dienā dosies ēnot Valmieras teātra aktierus!

Evita Zelča, Evelīna Pētersone, Edgars Kalniņš trešdien, 12. februārī pakāpsies tuvāk savam sapniem - TEĀTRIM!

Jau no 2. klases darbojoties TS, un teātra pulciņā, šiem trim jauniešiem nācies spēlēt daudz, daudz lomu, kā arī iejusties pasākumu vadītāju lomā!Rīga Plaza Skolu teātru olimpiādē mūsējiem dalīta 1/2 vieta!

(Komandā: E.Blaus, E.Jermacāne, S.Valdberga, E.Sīmanis)Starpnovadu fizikas olimpiādē 9.klašu grupā Edgaram Kalniņam - atzinība . Apsveicam !!!Gribu būt mobils mūsējiem 1. vieta atlasē! Drīz dosies uz pusfinālu! 

Komandas nosaukumsSkolas nosaukumsPunkti
KUSA-1
(E.Sīmanis, S.Valdberga, A.Breidaks,
M.Kļaviņš.)
Kusas pamatskola81.00
Strauti-1Strautiņu pamatskola79.00
Strauti-2Strautiņu pamatskola77.25
Līdz šim notikušo reģionu posmu kopvērtējumā 1.vietu ar 81,00 punktiem ieguvusi Kusas pamatskolas komanda „KUSA-1” (konsultējošais skolotājs Agris Sārs), 2.vietu ar 80, 25 punktiem ieguvusi Daugavpils novada Zemgales vidusskolas komanda „Ātrums-16”(konsultējošā skolotāja Marina Cipina), bet  3.vietu ar 79,00 punktiem ieguvusi Strautiņu pamatskolas komanda „Strauti-1” (konsultējošā skolotāja Tija Āboliņa) un komanda SIA 3, Daugavpils Centra vidusskola (konsultējošā skolotāja Marina Cipina). Plašāka informācija te - Gribu būt mobils!